• TurkishEnglishGermany

Öncelikle Stilinizi Belirleyin

ev2

Evinizin şuanki dekorasyonundan sıkıldıysanız ve kendinize yeni bir ortam dekore etmek istiyorsanız , çabalarınızın başarıyla sonuçlanması için iyi bir plan yapılmalı ve ne yapacağınıza iyi karar vermelisiniz. Dekorasyon konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan bahsedelim.

Evinizin boyasını eğer açık renk tercih ederseniz eviniz daha aydınlık olacaktır. Fakat renge karar vermeden önce karar vermeniz gereken şey evinizin stilidir. Bu, ev dekorasyonunun olmazsa olmazıdır ve bütün dekorasyonu etkiler. Bu yüzden önce stile karar verilmeli ve uygun bir renk seçilmelidir.

Eğer ,aydınlık bir dekorasyon istemiyorsanız, pastel ve koyu renkleri açık renkler ile kombine ederek kullanabilirsiniz. Bunlar insanları dinlendirir ve psikolojik rahatlama sağlar. Duvarın renginin kişilerin zevkine göre seçilmesi gerekir, çünkü renkler dekorasyonun temelini oluşturur. Renkler belirlenince konsepte uygun olarak mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı satın alabilirsiniz.

Ev dekorasyonunda bütün şeyler belli kurallara göre yürütülmelidir. Mutlaka göz zevki ön planda tutulmalıdır. Kişinin kendisinin zevkleri ve istekleri dikkate alınmalıdır. Daha sonra çeşitli aksesuarlar ile evinizi süslemelisiniz. Ayrıca kişiye özgü dekoru olan mobilyalar ile evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Huzur dolu bir eviniz olsun istiyorsanız mutlaka dekorasyonunuzda ahşap kullanmalısınız.

Evinizi fazla resim ya da tablolar ile doldurmanızı önermiyoruz. Resimleriniz evinizde göze çarpmayan yerlerde bulunmalıdır ve sayıca az olmalıdır.

Karanlık kalan odalarda ise tavana veya çaprazlarına ayna koyarak odadaki ışığı yansıtarak daha aydınlık bir mekan elde etmelisiniz.

Evinizde canlı bir atmosfer oluşturmak isterseniz mavi ve mavinin tonlarını kullanabilirsiniz. Unutmayın her renk psikolojimizi farklı şekilde etkiler. Mesela turuncu renk açlık duygusunu arttırır. Tüm renklerin anlamı ve bizlerde yarattığı etki farklıdır. Bunlara dikkat etmek gerekir.

25 Aralık 2015 143 okunma