• TurkishEnglishGermany

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı

1111

Ofis dekorasyonu yaparken sadece görüntü ele alınmamalıdır. Neden mi? Çünkü ofis dekorasyonu için görüntü tek başına yeterli değildir. Kullanıcı odaklı oluşturulan ofisler, çalışan kişilerin verimini arttıracaktır. Bu da ekstra bir şekilde geri dönüş sağlayacaktır. Kişi merkezli ofis dekorasyonu için ofise alınacak tüm eşyaların, mobilyaların detaylı incelenerek alınması gereklidir. O anki çalışma düzenine göre şekil alabilecek, ihtiyaca cevap verebilecek mobilyalar tercih edilmelidir. Modüler, fonksiyonel, yeni nesil mobilya modelleri ofis dekorasyonu için kullanılmalıdır.

Kişiler, evinden çok neredeyse ofislerde vakit geçirir. Bu nedenle ofis içinde rahat bir ortam oluşturulmalı. Ferah ve huzur derinden hissedilmelidir. Ofis içerisinde çalışan kişinin rahatlığı da sağlanmalıdır. Koltuk başında geçen çalışmalar, kişiyi bir müddet sonra bunaltabilir ve yorabilir. Ergonomik formlu, bel destekleyici özelliği bulunan koltuk ve sandalye alınmalıdır, ofise.

Ofis dekorasyonu demin de söylediğimiz gibi ferah ve huzurlu olmalı. Bunun için aşırı renk kullanımından kaçınılmalıdır. Daha huzur veren renkler ofis dekorasyonu için tercih edilmelidir. Mesala pastel tonlarında yeşilin ve mavinin huzur dolu tonları olabilir. Bu renklerin de aşırıya kaçılması rahatsızlık uyandırabilir. Beyaz ile birlikte hoş bir kombin yakalayabilirsiniz.

Yeni nesil bir görüntü elde etmek için ofis dekorasyonunda modern mobilyalara yer verebilirsiniz. Zaten yenilikçi bir anlayış, bu modern ofis ürünleri ile oluşturulacaktır. Bu dekorasyonun çalışan kişilerde etkisi de büyük olacaktır.

Aydınlatma da ofis dekorasyonunda atlanmamalı. Modern görüntüyü pekiştirmek ve etkileyici bir sunum yapmak için gizli ışık panelli, alçıpan tavanlar aradığınız görüntüyü fazlasıyla verecek. Gizli led aydınlatmalı tavanlar, ofis dekorasyonu için birebir. Hem  ofisinizi ziyaret eden yeni kişiler de bu görüntüden etkilenecektir. Onlarda da pozitif his böylece uyandırılmış olacak.

Ofis dekorasyonu sadece tamamen çalışmaya odaklı olmamalıdır. Kişilerin nefes alması adına, birkaç sosyal aktivite enjekte edilebilir ofise. En basit örneği, ofis içerisinde yer alacak langırt masası ya da bilardo masası kişiler arasındaki sosyalliği arttıracak ve çalışma verimini yükseltecektir. Yalnız şuna dikkat edin: sosyal aktivite için alacağınız ürünler, ofis içerisinde yer almalı. Eğer farklı bir odada yer alırsa, kişinin o anki motivasyonu kaybolabilir.

22 Aralık 2015 376 okunma